Здавалося б, навіщо потрібне генеральне прибирання, якщо щотижня ми наводимо чистоту в будинку?
Ми ж постійно наводимо порядок у своєму помешканні. І куточки витираємо, і килими пилососимо, і речі на місця розкладаємо … Однак незважаючи на всі зусилля за півроку в квартирі накопичується солідна кількість пилу і сміття.
Дослідження німецьких вчених підтверджують: за добу на 1 кв. м підлоги в житловому приміщенні осідає близько 7,6 мг пилу; в рік ця кількість становить цілих 3 г! Особливо високі ці показники в будинках старої забудови.
Саме тому фахівці рекомендують проводити генеральне прибирання чітко за графіком – як мінімум 2 рази на рік!
Генеральне прибирання дає не зовнішню чистоту, а фактичну. У разі звернення до клінінгової компанії, все це відбувається завдяки комплексному підходу до наведення порядку відразу у всьому житлі, а також цілої низки дезінфікуючих заходів з використанням спеціального обладнання (парогенератора, миючого пилососа) і якісних миючих засобів.
Звідки береться пил?
Близько 70% домашнього пилу має природне походження: частинки грунту і мінералів, квітковий пилок, спори і грибки, екскременти комах, шерсть, пух і лупа тварин, кристали морської солі і навіть космічний пил! Решта 30% пилу виробляються самими людьми – це частинки відмерлої шкіри, волокна різних тканин (одяг, текстиль, оббивка меблів) і паперу, сигаретний дим, гумовий пил (від стирання покришок автотранспорту), важкі метали і т.п.
Чим небезпечне неякісне прибирання? Накопичення пилу і бруду в важкодоступних куточках будинку створює сприятливі умови для розмноження різних бактерій, цвілі, пилових кліщів і т.п. Всі вони можуть доставити серйозні неприємності: алергію, грибкові інфекції дихальних шляхів, сухість шкіри, кон’юнктивіт, астму, менінгіт, силікоз, захворювання нирок і ін.
Також знаходження в забрудненому приміщенні призводить до підвищеної стомлюваності, дискомфорту, зниження імунітету.
На що важливо звертати увагу при прибиранні
* На спальне місце: двоспальне ліжко є притулком приблизно 2 млн. пилових кліщів.
* На підсобні приміщення: комори і гардеробні, балкони і лоджії. Тут накопичується безліч сміття і пилу.
* На шви між плитками у ванній: на них часто виникає небезпечна цвіль.
* На рідко оброблювані місця: люстри, квіти, вентиляційні решітки, батареї, плінтуса, всередині корпусних та м’яких меблів.
В яких випадках генеральне прибирання потрібно проводити частіше
Ми вже з’ясували, що пил є причиною різних захворювань. Тому якісно рятувати від неї необхідно в приміщеннях, де живуть:
* вагітні жінки;
* маленькі діти (з моменту народження і до 6-7 років);
* алергіки;
* особи,які страждають на бронхіальну астму;
* літні люди.
Варто приділити увагу прибиранню, якщо хтось із членів сім’ї хворий – поширення хвороботворних бактерій може вплинути на здоров’я інших домочадців.
Секретна користь генерального прибирання
Так, обробляючи холодильник зсередини, ви продовжуєте термін зберігання продуктів. Видаляючи з усіх поверхонь пил – продовжуєте термін служби побутової техніки. Проводячи хімічне чищення м’яких меблів – покращуєте їх зовнішній вигляд і забезпечуєте довговічність оббивки. Відмиваючи вікна – забезпечуєте приплив сонячного світла з корисними ультрафіолетовими променями, що позитивно позначається на здоров’ї всіх членів сім’ї.